środa, 6 października 2010

Gazetka Osiedlowa GO! - dołącz do redakcji !

Zapraszamy na najbliższe spotkania redakcji:

13. października o godz.18.30
27. października o godz.18.30

Klub Osiedlowy Surma
ul. Białobrzeska 17

środa, 15 września 2010

Zapraszamy do Klubu Osiedlowego Surma - zobacz nasze projekty!



1. PIERWSZY KROCZEK
• Psycholog prowadząca spotkania: Kamila Struzik- Gajewska
• Spotkania dla mam z dziećmi do lat 3. Jeśli masz małe dziecko, chcesz porozmawiać o radościach i problemach macierzyństwa, wziąć udział w zajęciach rozwijających dla dzieci, a także przygotować dziecko do przedszkola- przyjdź do nas. W miłej i przyjacielskiej atmosferze znajdziesz miejsce dla siebie wśród innych młodych mam. Spotkania odbywają się we wtorki i czwartki od 10:30 do 12:30
• Kontakt: surma@oko.com.pl
• tel./fax (022) 823 04 32


2. ZACZAROWANY KOCYK
• Prowadzący: zespół wolontariuszy
Koordynatorka: Małgorzata Tomaszewska
• Bezpłatne zajęcia dla dzieci od 4 do 6 lat. Czytanie i opowiadanie bajek z rzutnika i współczesnej literatury dziecięcej, warsztaty plastyczne, gry integracyjne. Wszystkie spotkania są przygotowane według specjalnych scenariuszy, aby dzieci mogły się dobrze czuć, bawić i rozwijać. Zajęcia będą obywały się od października, w poniedziałki, godz.17:00-18:00. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zapisów.
• Kontakt: malgorzata.tomaszewska@oko.com.pl



3. RAN DW, czyli RODZINNA ANIMACJA NAPRAWDĘ DLA WSZYSTKICH

• Koordynator: Katarzyna Strzelecka
Cykliczne spotkania rodzinne dla dzieci do 12 roku życia oraz ich rodziców i dziadków. Razem bawimy się, malujemy, lepimy, ozdabiamy siebie i nasza przestrzeń. Na spotkaniach nie konkurujemy ze sobą, nie oceniamy, jesteśmy nastawieni na budowanie dobrej, życzliwej atmosfery, na współpracę i działanie. Każde spotkanie ma swój temat i osobny scenariusz. Najbliższe spotkania:
16.10.2010 – „Gry i zabawy: cymbergaj i cyberprzestrzeń”
11.12.2010 – „Boże Narodzenie u prababci i u prawnuczka”
• Kontakt: surma@oko.com.pl
• tel./fax (022) 823 04 32


4. MODELARSTWO
• Prowadzący: Maciej Kwiecień,
• Koordynatorka: Małgorzata Tomaszewska
• Bezpłatne zajęcia dla dzieci od lat 12. Konstruujemy latawce, szybowce oraz inne modele. Bierzemy udział w zawodach modelarskich. Chętnie zapraszamy też rodziców do wspólnej nauki i zabawy. Zajęcia odbywają się w środy w godz. 16:30- 17:30.
• Kontakt: malgorzata.tomaszewska@oko.com.pl
• tel./fax (022) 823 04 32


5. STARA SZAFA- NOWE POMYSŁY
• Prowadząca: Agnieszka Jaskulska
• Bezpłatne warsztaty dla nastolatek od 12 roku życia , interesujących się szeroko pojętym rękodziełem artystycznym. Uczymy się decoupage’u , malowania na szkle i wykonujemy biżuterię oraz inne ozdoby z wykorzystaniem różnych technik i materiałów (filc, koraliki ). Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od 16:30 do 18:00.
• Kontakt: artcoco@wp.pl
• Blog uczestniczek tego projektu: www.staraszafa-nowepomysly.blogspot.com/


6. PROJEKT: ARTYSTA
• Koordynatorka: Agata Gajda
• Projekt przeznaczony dla lokalnych artystów- amatorów, początkujących w swojej przygodzie ze sztuką. Każda osoba, która maluje, gra, pisze, reżyseruje filmy- ma możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w czasie swojego pierwszego wernisażu w SURMIE. Zgłoś się do nas, a pomożemy Ci zorganizować Twój wieczór! Wieczory artystyczne odbywają się raz w miesiącu, we wtorki w godz. 18.00-20.00
• Kontakt: malgorzata.tomaszewska@oko.com.pl


7. W BABSKIM KRĘGU- TWÓRCZE SPOTKANIA DLA MŁODYCH KOBIET
• Prowadząca: Agnieszka Jaskulska
• Bezpłatne spotkania „W babskim kręgu” stanowią nawiązanie do tradycyjnych spotkań kobiet w różnym wieku, w czasie których wymieniały się doświadczeniami, spędzały czas na rozmowach , ucząc się jednocześnie rękodzieła. Na naszych zajęciach uczymy się wykonywać biżuterię w różnych technikach i z użyciem różnych materiałów. Uczestniczki zajęć dzielą się swoimi umiejętnościami i integrują się ze sobą w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Program spotkań jest dostosowany do umiejętności i potrzeb uczestniczek. Zajęcia odbywają się we wtorki od 18:00- 19:30.

• Kontakt: artcoco@wp.pl



8. WYGRAJ Z CZASEM
• Prowadząca: Anna Matan
• Bezpłatny cykl wykładów na temat profilaktyki oraz poznawania symptomów chorób naszej cywilizacji, które dotyczą nas wszystkich bez względu na wiek. Każdy z uczestników może spokojnie poradzić się i dowiedzieć czegoś na temat lekarstw, a także skonsultować swoją wiedzę z profesjonalistką. Pierwsze tematy wykładów to profilaktyka, ostrożne korzystanie ze środków przeciwbólowych, umiejętne czytanie ulotek dotyczących lekarstw. Wykłady będą odbywały się w wybrane piątki w godz. 17.30-18.30
• Kontakt: anna.matan@op.pl


9. WOLONTARIAT
• Koordynatorka: Magdalena Pachel
• Jeśli masz trochę wolnego czasu i chciałbyś podzielić się z nami swoją wiedzą, zdobyć doświadczenie, spotkać wielu ciekawych ludzi- zostań wolontariuszem. Przy współpracy z nami możesz prowadzić autorskie, stałe zajęcia lub przyłączać się jedynie akcyjnie- jednak każdy wkład jest wyjątkowo cenny i zostanie odpowiednio doceniony.
• Dyżur koordynatorki wolontariatu: środa, godz. 16.00-17.00
• Kontakt: surma@oko.com.pl
• tel./fax (022) 823 04 32


10. PUNKT INFORMACJI OBYWATELSKIEJ
• Prowadząca: Beata Jabłońska
• Bezpłatna pomoc prawna przy załatwianiu spraw urzędowych, pisaniu wniosków, podań, życiorysów. Dyżur w godzinach 17.00 – 20.00 w środy. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
• Kontakt: surma@oko.com.pl
• tel./fax (022) 823 04 32




11. GAZETKA OSIEDLOWA „GO!”
• Koordynatorka: Małgorzata Tomaszewska,
• "Gazetka Osiedlowa GO!" powstała w 2002. Od początku był to lokalny projekt młodych mieszkańców Ochoty i Klubu Osiedlowego SURMA. Przez te 7 lat zmieniali się koordynatorzy oraz skład redakcji, ale cel pozostał ten sam: pisać o sprawach ważnych dla osiedla i dzielnicy. Piszemy o tym, co dotyczy naszego otoczenia oraz ludzi, którzy tu mieszkają. Chcemy poprzez słowo pisane budować z nimi wspólną rzeczywistość. Wszystkich chętnych mieszkańców, ale też miłośników słowa pisanego, pasjonatów robienia zdjęć lub grafiki zapraszamy do współpracy. Redakcja spotyka się 2 razy w miesiącu, wieczorami w wybrane dni tygodnia.
• Kontakt: malgorzata.tomaszewska@oko.com.pl, agnieszka.klubsurma@gmail.com

środa, 1 września 2010

Dzień Otwarty w Klubie Osiedlowym Surma 12. września, godz.12.00-16.00

Zapraszamy do Klubu Osiedlowego SURMA
na DZIEŃ OTWARTY

12 września 2010
godz. 12.00-16.00


Przyjdź i…

…zapisz siebie lub swoje dzieci na zajęcia,

…porozmawiaj z pracownikami Klubu,

…obejrzyj zdjęcia zajęć, warsztatów, wydarzeń z poprzedniego roku.

wtorek, 20 lipca 2010

I Ochocki Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych "Ochota na sport"



Razem możemy więcej, czyli Ochota na sport

14 lipca w gorącej, nie tylko od słońca, atmosferze odbył się I Ochocki Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych „Ochota na sport”.

Organizatorami sportowych zmagań były instytucje i organizacje pozarządowe naszej dzielnicy, pomagające na co dzień osobom niepełnosprawnym, skupione w Koalicji na Rzecz Ochoty - ruchu społecznym środowiska lokalnego:
 Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Upośledzonych Umysłowo WIARA I NADZIEJA
 Stowarzyszenie OTWARTE DRZWI
 Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących TĘCZA
 Środowiskowy Dom Samopomocy POD SKRZYDŁAMI i Klub Integracji Środowiskowej RELAKS przy Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy
 Polska Fundacja Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym ECHO.
Wspaniałą przestrzeń do przeprowadzenia zawodów i zabaw integracyjnych udostępniło XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego.

Jak na prawdziwe zawody przystało, zaczęło się od rozgrzewki. Ponad 70 niepełnosprawnych uczestników, kibice, wolontariusze, sędziowie i opiekunowie rozciągali mięśnie i ćwiczyli gardła w sportowych okrzykach bojowych. Wszyscy w jednakowych koszulkach z napisem „Ochota na sport” i logo Koalicji.
Po rozgrzewce rozpoczęły się konkurencje indywidualne – bule, rzutki, tenis stołowy, trening aktywności motorycznej oraz trójbój. Zawodnicy nie mieli ograniczeń, mogli próbować swych sił we wszystkich konkurencjach.
Największe emocje wzbudziła rywalizacja drużynowa: wielobój oraz przeciąganie liny – każdy dopingował swoją drużynę, ile mocy w płucach… Do wysiłku motywował też widok pucharów i medali. Dzięki Cukierni „Piast” - Pracowni Mistrzów Cukiernictwa Zygmunt Wypych i Synowie oraz Ośrodkowi Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy został zorganizowany poczęstunek, który umożliwił skuteczną regenerację sił.
Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Były też nagrody, o które zadbał Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Otwarte Drzwi.
Bezcenny był widok radości i entuzjazmu na wszystkich twarzach – zarówno uczestników, współorganizatorów, jak i gości. Igrzyska swoją obecnością zaszczycili m.in. Pan Piotr Żbikowski – zastępca Burmistrza oraz Pan Maciej Sotomski – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia naszej dzielnicy.
Nad bezpieczeństwem czuwali Straż Miejska i Policja, oraz partner medyczny - Medicover Sp. z o.o. Logistycznego wsparcia udzielił Ośrodek Kultury Ochoty.

Tych, którzy nie mieli okazji doświadczyć sportowych emocji, i tych, którzy chcą je powspominać Koalicja na Rzecz Ochoty zaprasza 23 września 2010 na II Ochocki Dzień Otwarty placówek dla osób niepełnosprawnych „Odwiedź nas z Ochotą”. Będzie wystawa fotografii, relacja filmowa, możliwość porozmawiania z zawodnikami, a także okazja do zapoznania się z działalnością ośrodków.

Zadanie „Ochota na integrację”, którego częścią są projekty „Ochota na sport” i „Odwiedź nas z Ochotą”, zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.


Magdalena Wyczółkowska




środa, 23 czerwca 2010

poniedziałek, 1 lutego 2010

Ferie w SURMIE


Zapraszamy na ferie do Klubu osiedlowego SURMA, zaglądajcie też do innych placówek OKO- www.oko.com.pl :)